0
0

Як завести машину в мороз?

Як завести машину в мороз?
24 Січня 2022

Якщо ви не користуєтесь послугами підземного паркінгу, найімовірніше ви стикалися з тим, що в мороз машина не хоче заводитися. Хоча двигуни сучасних автомобілів і оптимізовані для роботи в холодну пору року, все ж таки іноді вони не можуть впоратися з надто низькими температурами. Існує кілька причин, через які виникає ця проблема. У цій статті ми хотіли б розповісти, чому автомобіль не заводиться в мороз, чому це відбувається, як можна це виправити і чи безпечні такі методи для машини.

Причини, через які машина не заводиться в мороз.

Найчастіша проблема - брак енергоємності в акумуляторній батареї. Розряджений АКБ не володіє достатньою силою струму, щоб стартер зможуть повернути колінвал і завести двигун. Ознаки цієї проблеми дуже легко виявити - при повороті ключа запалювання стартер погано працюватиме, а з кожним новим поворотом ставатиме дедалі слабшим. Також є й інші причини:

 • Неможливість подати паливо у необхідні вузли. Взимку у паливопроводі замерзають краплі вологи, які перешкоджають нормальній циркуляції робочої рідини.
 • Дисфункція моторного масла. Якщо ви заздалегідь не змінили стандартну робочу рідину на зимову, вона може загуснути при низьких температурах і не дати колінвалу нормально провернутися.
 • Відсутність нагрівання у свічках. Ця проблема найчастіше зустрічається на автомобілях із дизельним двигуном. У такому разі потрібно перевірити працездатність свічок і при необхідності їх замінити.
 • Вихід свічок з ладу. З часом експлуатації вони покриваються нагаром та замащуються.
 • Розрив ременя ГРМ. Через це втрачається зв'язок між коленвалом та стартером.
 • Проскакування ременя ГРМ. Якщо у вас зламалося кілька ланок, то ремінь прослизатиме, не створюючи належне зусилля.

ВАЖЛИВО: не приймайте поспішних рішень, поки ви точно не діагностували причину. Деякі несправності можуть виявлятися і влітку.

Єдиний фактор, при якому протипоказано заводити автомобіль у мороз - це густа моторна олія. В іншому ж сучасні машини повністю пристосовані до роботи в зимові періоди. Від низьких температур не зламається стартер і не порветься ремінь ГРМ.

Визначивши причину виникнення цієї проблеми, вам слід підібрати правильні методи, щоб випадково не нашкодити стану автомобіля. Далі ми розповімо, як правильно чинити в кожній окремій ситуації.

Низький заряд АКБ

Якщо ви нещодавно встановили новий та якісний акумулятор, тобто ймовірність у 90%, що ви не зіткнетеся з такою проблемою. Якщо ж АКБ вже був використаний раніше, то автомобіль навряд чи зможе самостійно завестися. Рекомендації від Автосервіс ENCAR:

 • Вилучити АКБ з автомобіля та відігріти в теплому приміщенні.
 • Попередньо прогріти автомобіль перед тим як залишати його на ніч. (Достатньо покататися 20-30 хвилин, перш ніж повністю його заглушити).
 • Зменшити навантаження на АКБ, вимкнувши всі додаткові пристрої, що живляться від електрики, перед тим як завести двигун.
 • “Прикурити” АКБ від іншого автомобіля, за допомогою проводів із клемами.
 • Завести автомобіль із “штовхача”, надавши колінвалу природного зусилля. (Працює лише з механікою).

ВАЖЛИВО: не слід сильно навантажувати стартер. Щоб не зламати машину, рекомендується тримати стартер повернутим не більше 10 секунд.

Загустіла олія.

Проведіть експрес-діагностику. Макніть у розширювальний бачок щуп і дістаньте його. Якщо масло стало в'язким і схожим на гель, воно замерзло. Є два варіанти вирішення цієї проблеми:

 • Перегнати машину в тепле приміщення, де робоча рідина відігріється природним шляхом.
 • Прогріти масляний піддон ДВЗ будівельним феном або газовим пальником.

ВАЖЛИВО: дані способи не працюють з мінеральною олією. Якщо ви використовували саме його, то може лише повна заміна мастила.

Перейдіть вниз і використовуйте гальмування двигуном, щоб уповільнити автомобіль, але якщо вам потрібно використовувати гальма, застосовуйте їх обережно. При наближенні до повороту починайте гальмувати, перш ніж почнете повертати кермо. Якщо ваш автомобіль втрачає зчеплення, постарайтеся не панікувати; найкраща дія-це послабити акселератор і тримати колеса спрямованими в тому напрямку, в якому ви хочете рухатися.

Несправності свічок запалювання.

Подібні проблеми можуть виникнути у будь-який сезон. Якщо ваш автомобіль не заводиться в мороз, то відразу ж перевірте свічки, щоб не грішити на АКБ або масло. При появі нагару на свічках, може допомогти тільки їхня повна заміна на нові.

Несправності системи подачі палива.

Як правило, саме пальне не замерзає при низьких температурах, якщо тільки в системі немає великої кількості вологи і пари. В першу чергу вам потрібно перевірити бензонасос. Всі проблеми із замерзанням паливної системи вирішуються просто — потрібно відігнати машину в тепле місце або демонтувати необхідні елементи та відігріти їх природним шляхом.

Останні новини
Все про ремонт кузова автомобіля
24.08.2022
Все про ремонт кузова автомобіля
Читати далі
Вся правда про холодний запуск
07.01.2022
Вся правда про холодний запуск
Читати далі
Правила зберігання літньої гуми взимку
23.12.2021
Правила зберігання літньої гуми взимку
Читати далі
Поради щодо зимового водіння
22.11.2021
Поради щодо зимового водіння
Читати далі
Установка шин, як встановлюються покришки
10.09.2020
Установка шин, як встановлюються покришки
Читати далі
Підготуй автомобіль до літніх подорожей
25.03.2020
Підготуй автомобіль до літніх подорожей
Читати далі