0
0

Все про ремонт кузова автомобіля

Все про ремонт кузова автомобіля
24 Серпня 2022

Після ДТП насамперед страждає кузов автомобіля, оскільки він є найбільшим елементом конструкції автомобіля. Він також виконує роль каркасу, якого кріпляться деталі. Крім того, кузов може постраждати навіть без вашої вини, наприклад, через погодні умови.

Ці фактори роблять послугу кузовного ремонту такою затребуваною на сервісному ринку. Вона є досить витратною за фінансами, тому вам потрібно заздалегідь знати, що входить у вартість ремонту кузова, щоб спланувати витрати.

ВАЖЛИВО: ми рекомендуємо не намагатися провести ремонт кузова в гаражних умовах за сумнівними інструкціями з мережі. В іншому випадку ви можете випадково ще більше пошкодити його і приректи себе додаткові витрати. Також ця процедура дуже складна у виконанні, її неможливо здійснити без спеціальних інструментів, навичок і знань. Найкраще рішення - звернутися до автосервіс ENCAR у Горі.

Що таке ремонт кузова?

Ремонт кузова - комплекс процедур з відновлення візуальних та технічних параметрів кузова автомобіля. Щоб корпус машини знову виглядав добре, не обов'язково купувати нові запчастини. Достатньо провести якісний ремонт, якщо це можливо.

Існує 3 ступеня пошкоджень кузова:

 • Мінімальні.
 • Середні.
 • Сильні.

Від них залежить фактична можливість проведення ремонту, а також обсяг робіт і, відповідно, ціна.

Різновиди кузовних робіт.

Залежно від ступеня та категорії пошкоджень, професійний механік може запропонувати вам одну або кілька послуг:

 • Дихати кузов (видалити слабкі деформації).
 • Повністю відновити геометрію кузова.
 • Провести капітальний ремонт.
 • Зробити локальний ремонт.

Вибір тієї чи іншої послуги залежить від типу пошкоджень. Наприклад, невеликі подряпини та сколи можна усунути абразивним поліруванням.

Якщо кузов був сильно деформований, потрібно відновити геометрію. У такий спосіб добре усуваються вм'ятини.

Ваш автомобіль сильно постраждав у аварії? Тоді потрібний капітальний ремонт. Тут можуть знадобитися всі вищезгадані процедури, а іноді повна заміна запчастин, що не підлягають ремонту.

Невеликі пошкодження можна усунути локально - оновивши фарбу та ЛКП, випрямивши конкретну деталь тощо.

План проведення кузовного ремонту.

Головна мета кузовного ремонту – повернути автомобілю початковий стан. Щоб її досягти, майстри з сервісного центру повинні виконувати чіткий план:

 • Візуальна діагностика.
 • Облік усіх пошкоджень.
 • Побудова тактики ремонту.
 • Підбір деталей та інструментів.
 • При необхідності - демонтаж несправних елементів.
 • Випрямлення геометрії.
 • Монтаж нових деталей.
 • Покриття лаком, фарбою або ґрунтовкою.
 • Контроль якості та повторна перевірка.

Сучасні технології дозволяють провести кузовний ремонт максимально швидко та ефективно, що гарантує економію часу автовласника. 99% всіх проблем з кузовом можна легко вирішити в автосервісі. Головне - звертатися лише до перевірених людей, які зможуть правильно діагностувати несправності та правильно їх усунути.

Нові технології у сфері кузовного ремонту.

Науково-технічний прогрес не стоїть на місці, а разом із ним розвивається й автосервісна справа. З недавніх пір з'явилися нова методика відновлення геометрії кузова – реконструкція. Її головна перевага - мінімізація зносу ходової частини автомобіля та захист від дисбалансу.

Перевірити кузов сучасних автомобілів з електронними блоками керування можна за допомогою спеціального комп'ютера. Він зчитує інформацію з електронних модулів, в яких реєструється інформація про несправності - відхилення геометрії від норми і навіть дрібні подряпини.

Деякі сервіси користуються модернізованими зварювальними апаратами, здатними автоматично визначати оптимальну траєкторію подачі зварювання.

Дрібні садна і подряпини можна усунути за допомогою лазера. Перевага цієї процедури - швидкість. У середньому на усунення одного дефекту потрібно від 5 до 7 хвилин.

Останні новини
Як завести машину в мороз?
24.01.2022
Як завести машину в мороз?
Читати далі
Вся правда про холодний запуск
07.01.2022
Вся правда про холодний запуск
Читати далі
Правила зберігання літньої гуми взимку
23.12.2021
Правила зберігання літньої гуми взимку
Читати далі
Поради щодо зимового водіння
22.11.2021
Поради щодо зимового водіння
Читати далі
Установка шин, як встановлюються покришки
10.09.2020
Установка шин, як встановлюються покришки
Читати далі
Підготуй автомобіль до літніх подорожей
25.03.2020
Підготуй автомобіль до літніх подорожей
Читати далі