0
0

Поради щодо зимового водіння

Поради щодо зимового водіння
22 Листопада 2021

Керуйте своїм автомобілем повільно та плавно, включаючи гальма, рульове керування, прискорення та перемикання передач. М'яко розганяйте автомобіль, використовуючи низькі оберти, і перемикайтеся на вищу передачу якнайшвидше. Підтримуйте більший гальмівний шлях між вашим автомобілем та автомобілем перед вами. Якщо машину починає заносити, постарайтеся не панікувати. Обережно прямуйте до нього. Не забирайте руки з керма і не натискайте на гальма. Увімкніть фари. Якщо видимість падає нижче 100 м, увімкніть протитуманні фари. Але не забудьте вимкнути їх, коли видимість покращиться.

Зимові умови можуть становити серйозні проблеми для автомобілістів. Низькі температури, погана видимість та слизькі дорожні умови призводять до високого ризику втратити контроль над автомобілем та потрапити в аварію. Ось чому, коли настає снігова погода, дуже важливо вжити належних заходів і заїхати до фахівців на сто Encar. Крім того, прийняття іншого підходу до вашого стилю керування допоможе вам уникнути складних ситуацій. Ось кілька корисних порад для безпечного водіння у снігу.

Установка зимових шин

По-перше. Регулярно перевіряйте протектори на зношування та при необхідності замінюйте їх. У більшості країн законодавча межа глибини протектора на шинах становить 1,6 мм, але експерти рекомендують мінімум 3 мм для безпеки у вологу погоду та 4 мм для зимових шин. Перевірка правильного тиску в шинах також покращить керованість та паливну економічність вашого автомобіля.

Ви також маєте належним чином розглянути можливість встановлення вашого автомобіля із зимовими шинами або всесезонними шинами. Вони мають спеціальний малюнок протектора для кращого зчеплення зі снігом і льодом, а також використовують унікальну гумову суміш, яка залишається гнучкою в холодних та вологих умовах. Шини, сертифіковані із трипиковим гірським символом сніжинки на боковині, - це ті, які потрібно отримати.

Перед тим як сісти за кермо

Перш ніж вирушити в подорож, вивчіть маршрут і дайте собі достатньо часу, щоб дістатися місця призначення. Перевірте місцеві погоди та оновлення трафіку, щоб передбачити будь-які потенційні збої. Плануйте свій маршрут на користь великих доріг, оскільки вони, швидше за все, були очищені від снігу та заскрипіли.

Очистіть весь сніг від вікон вашого автомобіля, дзеркал, ліхтарів та даху, перш ніж їхати; водіння зі снігом на вашому автомобілі небезпечно та потенційно є порушенням закону. Наприклад, снігові вихори можуть впасти з вашого автомобіля та затуманити огляд іншим водіям.

Доліть у бачок омивача вітрового скла сильну концентрацію антифризу, щоб він не замерз на склі. Ви захочете мати повний бак палива, тому зробіть гак до найближчої заправної станції, перш ніж розпочати подорож належним чином. Тримайте під рукою пристойну пару сонцезахисних окулярів, які можуть зменшити відблиски низького зимового сонця на снігу. Щоб підготуватися до можливої поломки на узбіччі дороги, зберіть аварійний набір їжі, напоїв, ліхтарик та додатковий одяг та тримайте його у багажнику. Також зручно зберігати жилет підвищеної видимості, трикутник, що попереджає, і аптечку першої допомоги. Коли ви будете готові сісти за кермо, обов'язково надягніть сухе, зручне взуття. Намагайтеся не приносити сніг із собою в машину; коли він розтане, калюжі збиратимуться, і педалі стануть слизькими.

Як їздити по снігових і зледенілих дорогах

Золоте правило полягає в тому, що всі елементи керування на вашому автомобілі - включаючи гальма, кермо, прискорення і перемикання передач - повинні керуватися повільно і плавно. М'яко розганяйте автомобіль, використовуючи низькі оберти, і перемикайтеся на вищу передачу якнайшвидше. Знижуйте швидкість, будьте уважні до потенційних небезпек і дайте собі достатньо часу, щоб загальмувати та вирулити. Щоб зменшити ймовірність прослизання коліс, використовуйте другу передачу замість першої. Підтримуйте більший гальмівний шлях між вашим автомобілем та автомобілем перед вами, особливо в таких умовах, як дощ, лід та сніг; залиште вдесятеро більше звичайного зазору, що рекомендується. Під час старту або підйому на пагорби залиште достатньо місця перед автомобілем, щоб ви могли підтримувати постійну швидкість без перемикання передач або прискорення. Під час спуску з гори використовуйте низьку передачу для спуску з гори і намагайтеся уникати гальмування без потреби. Знову ж таки, переконайтеся, що ви залишаєте достатньо місця між вами та автомобілем перед вами.

Перейдіть вниз і використовуйте гальмування двигуном, щоб уповільнити автомобіль, але якщо вам потрібно використовувати гальма, застосовуйте їх обережно. При наближенні до повороту починайте гальмувати, перш ніж почнете повертати кермо. Якщо ваш автомобіль втрачає зчеплення, постарайтеся не панікувати; найкраща дія-це послабити акселератор і тримати колеса спрямованими в тому напрямку, в якому ви хочете рухатися.

Якщо машину починає заносити, постарайтеся не панікувати. Обережно прямуйте до нього. Якщо задня частина автомобіля, наприклад, ковзає вліво, повертайте вліво. Ви в жодному разі не повинні відривати руки від керма або натискати ногою на гальма.

Коли ви їдете сильним снігом, обов'язково увімкніть фари. Не покладайтеся лише на денні ходові вогні. Якщо видимість падає нижче 100 м, увімкніть протитуманні фари. Але не забудьте вимкнути їх, коли видимість покращиться. Якщо на дорогах немає піску, уникайте руху колісними доріжками або іншими транспортними засобами; упакований сніг крижаніший, ніж свіжий сніг.

Останні новини
Все про ремонт кузова автомобіля
24.08.2022
Все про ремонт кузова автомобіля
Читати далі
Як завести машину в мороз?
24.01.2022
Як завести машину в мороз?
Читати далі
Вся правда про холодний запуск
07.01.2022
Вся правда про холодний запуск
Читати далі
Правила зберігання літньої гуми взимку
23.12.2021
Правила зберігання літньої гуми взимку
Читати далі
Установка шин, як встановлюються покришки
10.09.2020
Установка шин, як встановлюються покришки
Читати далі
Підготуй автомобіль до літніх подорожей
25.03.2020
Підготуй автомобіль до літніх подорожей
Читати далі